Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
EZOP - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
Raná péče
Osobní asistence
Občanská poradna
Centrum prevence CéPéčko
Dobrovolnictví

Benefice Portimo

pátek 26. října 2018

více informací zde ...

LETNÍ BRIGÁDA

Osobní asistence

více informací zde ...

Výroční zpráva 2017

Můžete se seznámit s Výroční zprávou Portimo za rok 2017.

více informací zde ...

Nový ředitel Portimo

Od 1.9.2018 povede Portimo Ing. Tomáš Pospíšil

více informací zde ...

Chystáme benefici 2018

NA JEDNÉ LODI: DEJTE SI S NÁMI DALŠÍCH DVACET!

26. 10. 2018

více informací zde ...

Unikátní projekt Rané péče

Nadační fond AVAST

více informací zde ...

PŘÍBĚHY PORTIMO

Po celý rok budeme představovat příběhy našich klientů.

více informací zde ...

DEJTE SI S NÁMI DALŠÍCH DVACET...

Portimo 1998 - 2018

více informací zde ...

AUTO PRO PORTIMO

Dar Auto Holubka CZ s.r.o.

více informací zde ...

Benefice byla rekordní

NA JEDNÉ LODI, PŘEDSUDKŮM NAVZDORY. 

více informací zde ...

Nova Civitas

Porohlédněte si fotky!

více informací zde ...

GIVT.cz

Podpořte Portimo při nákupu přes internet!

více informací zde ...

DMS PORTIMO

Podpořte nás dárcovskou SMS!

více informací zde ...

NEZISKOVKA ROKU 2016

Portimo získalo titul

více informací zde ...

Cena pro výroční zprávu

Výroční zpráva Portimo 2015 získala 2. místo v Ceně Fóra dárců

více informací zde ...

SBÍREJ TONER

Další možnost podpory pro Portimo

více informací zde ...

Letos slavíme dvacetiny. Je Portimo náš první, druhý nebo třetí název?
první
12.5%
druhý
68.8%
třetí
18.8%

Benefice byla rekordní

V pátek 3.listopadu 2017 se konala v novoměstském kulturním domě již pošesté podzimní benefice obecně prospěšné společnosti Portimo, tentokrát s názvem NA JEDNÉ LODI, PŘEDSUDKŮM NAVZDORY. Letos ji navštívilo téměř 1000 hostů a také výtěžek byl rekordní, když přesáhl částku 179 tisíc korun. Portimo ho využije k rozvoji svých sociálních služeb a programů.  

FOTKY JSOU K PROHLÉDNUTÍ ZDE

„Jsme moc rádi, že je o benefici rok od roku větší zájem. Letos kromě tradiční kafárny a hračkoviště zaujala návštěvníky zaujala dopolední beseda, zážitková výstava i večerní divadlo. Ukazuje se, že spojení dobročinnosti a zábavy má smysl“, uvádí Ruth Šormová, ředitelka Portimo, o.p.s.

Program zahájila dopoledne beseda STEREOTYPY NEJSOU DOBRÉ TIPY, jejímiž hosty byli novinář Erik Tabery (šéfredaktor Týdeníku Respekt) a Marek Štys, šéf humanitárních projektů o.p.s. Člověk v tísni. Sál zaplnilo téměř 350 posluchačů, především studentů, kteří nejen naslouchali, ale mnozí se sami zapojili do debaty.

Po celý den byl připraven i program pro děti: výtvarný a fotografický ateliér „v cizí kůži“ a také originální „hračkoviště“, které k beneficím již neodmyslitelně patří, stejně jako „kafárna“ se spoustou dobrot k jídlu a pití, které Portimo získává téměř všechny darem.

Bára Hrzánová a Radek Holub, protagonisté večerního představení ZAČÍNÁME KONČIT z repertoáru Divadla Kalich, hráli pro 520 diváků, kteří zaplnili velký sál kulturního domu do posledního místa.

Stejně jako v minulých letech, i letos benefici podpořilo mnoho dobrovolníků, dárců a příznivců. Posezení v kafárně zpestřila večer živá hudba; také díky ní se mnozí návštěvníci benefice zdrželi do pozdních hodin.

 Zajímavou součástí celodenního programu byla zážitková výstava PŘEDSUDKY NECHTE V ŠATNĚ. „Chtěli jsme představit témata a skupiny lidí, které se podle našeho názoru s předsudky nejčastěji potýkají. Texty vytvořil tým Portimo, autorkou designu výstavy je výtvarnice a grafička Alžběta Hanzlová, která s námi dlouhodobě spolupracuje. Stylizované postavy ve světlém oblečení s našitými „nálepkami“ představovaly např. lidi s duševním onemocněním, s postižením, s problematickou minulostí, seniory, bezdomovce, muslimy i mnohé další.  Snažili jsme se předsudečné výroky konfrontovat s příběhy skutečných lidí a nabídnout tak návštěvníkům výstavy kontrast, který vede k přemýšlení a může některé zažité předsudky zeslabit. Kdo chtěl, mohl u jednoho z vystavovaných objektů zanechat svůj osobní vzkaz.  Těší nás, kolik lidí si výstavu pozorně prohlédlo, z ohlasů víme, že splnila svůj účel. Zdá se, že ji budou moci vidět i další zájemci, po benefici ji totiž nabízíme školám, knihovnám, městskému i krajskému úřadu…“ vysvětluje Ruth Šormová, a dodává:

 „Výtěžek  je pro nás samozřejmě důležitý, ale není to rozhodně jediný důvod, proč benefice pořádáme. Smysl se ukazuje právě tehdy, když se díky benefici třeba objeví nový dobrovolník, když návštěva pomůže  lépe porozumět sociálním službám a práci neziskovek nebo když, jako při letošní výstavě, někdo vzkáže: ´Předsudky? Každý je máme. Je těžké se jich zbavovat, ale stojí to za to!´ Benefice dává lidi dohromady a to je pro nás ta největší odměna. Už zjara začne náš tým chystat na sedmou benefici, která se uskuteční napřesrok, kdy Portimo oslaví 20. narozeniny“, uzavírá ředitelka Portimo.

 

 

         

zpět