Víte, kde najdete vesničku s názvem Portimo?
v Japonsku
0%
v Laponsku
20%
v Portugalsku
80%

Člen týmu Portimo

Marie Scheibová


sociální pracovník, vedoucí služby

·         V roce 1970 jsem ukončila studium na sociálně právní škole a od té doby pracuji jako sociální pracovnice.

·         V roce 1997 jsem byla spoluzakladatelkou Sdružení Nové Město na Moravě, nynější  Portimo. Jeho založení  vyplynulo   ze zjištění,  že  se nejrůznější  sociální problémy  nevyhýbají  žádné věkové skupině  obyvatel  Nového Města a že nastal  také okamžik  pro jejich nezbytnou  prevenci .

·         Před odchodem do důchodu, v roce 2009,  jsem byla ředitelkou Novoměstských sociálních služeb v Novém Městě na Moravě.

·         Často jsem vnímala a stále vnímám,  že si  řada lidí  někdy  neuvědomuje, jak  nezastupitelné  místo ve společnosti  sociální služby  zaujímají.  Myslí si, že se jich taková služba netýká, že ji nikdy nebudou potřebovat a to až do okamžiku než …………

·         Jaký je recept na kvalitní sociální službu? -  Spolehlivý, zodpovědný a odborně zdatný pracovní  tým, který  dodržuje platnou legislativu a službu poskytuje tak, jak  by si ji přál přijímat, kdyby byl on sám  nebo  někdo z jeho blízkých  v pozici uživatele této služby …..

·         Co bych sociálním službám přála? - Aby se nemusely každoročně potýkat  se zajištěním finančních prostředků na svůj provoz.

 

 

zpět