Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
EZOP - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
Raná péče
Osobní asistence
Občanská poradna
Centrum prevence CéPéčko
Dobrovolnictví

Výroční zpráva 2017

Můžete se seznámit s Výroční zprávou Portimo za rok 2017.

více informací zde ...

Unikátní projekt Rané péče

Nadační fond AVAST

více informací zde ...

AUTO PRO PORTIMO

Dar Auto Holubka CZ s.r.o.

více informací zde ...

GIVT.cz

Podpořte Portimo při nákupu přes internet!

více informací zde ...

DMS PORTIMO

Podpořte nás dárcovskou SMS!

více informací zde ...

NEZISKOVKA ROKU 2016

Portimo získalo titul

více informací zde ...

Cena pro výroční zprávu

Výroční zpráva Portimo 2015 získala 2. místo v Ceně Fóra dárců

více informací zde ...

SBÍREJ TONER

Další možnost podpory pro Portimo

více informací zde ...

Příběh

Raná péče mi dává pocit, že to společně zvládneme...


Jako každá těhotná jsem se těšila na první miminko, ale bohužel přišly komplikace a Nela se narodila o deset týdnů dřív. V porodnici jsem byla nešťastná, malá nepřibírala, měla potíže s dýcháním a příjmem potravy, ale byla jsem ráda, že mám kolem sebe lékaře a sestry, kteří mi v případě potřeby pomohou. Když se přiblížil den propuštění malé domů, byla jsem zoufalá - nevěděla jsem, zda to doma zvládneme, měla jsem strach. Při propouštění mi lékařka dala malý letáček, prý raná péče by mi mohla pomoci v začátku.

Pročítala jsem si letáček a narazila jsem na zmínku, že raná péče pomáhá dětem se zdravotním postižením. Zdravotním postižením? Vždyť naše holčička jen přišla na svět dřív… Bylo mi do pláče. Manžel se mě snažil uklidnit, prý je i pro děti, co se narodily předčasně.

Trvalo mi pár dní, než jsem sebrala odvahu a zavolala jsem. Po krátkém vyzvánění se ozval hlas, nevěděla jsem, jak začít, co říkat. Paní asi chápala moji nejistotu a chvíli počkala. Nakonec jsme se dohodly na schůzce u nás doma asi za týden.

Přijela k nám mladá poradkyně s hromadou věcí, taškou, hračkami, papíry… Povídaly jsme si o rané péči a zjistila jsem, že k nám mohou chodit jenom do té doby, než Nelinka všechno dožene. Jak se mi ulevilo… Paní se mě ptala, jak se s dcerou máme, co už máme za sebou, jak musíme cvičit a co Nelince jde a nejde. Za chvíli jsme si vyprávěly, jako bych ji znala dlouhé měsíce. Už jsem se přestávala bát, líbila se mi myšlenka, že bude za námi jezdit někdo, kdo se nám bude věnovat a poradí mi se vším, co budu potřebovat.

Je to už půl roku, co k nám poradkyně jezdí a mohu říct, že i díky rané péči jde Nelinka kupředu a já vím, co a jak s ní mám procvičovat, na co se zaměřovat a jak ji dál podporovat a rozvíjet. Sama se na návštěvy těším, protože raná péče mi dává pocit, že to společně zvládneme a Nelinka všechno dožene.

číst další příběhy > > >